Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Ağustos 2023 Perşembe

En çok Almanlar sosyal yardım alıyor

Yapılan bir araştırmaya göre, sosyal yardım alanların yüzde 53’e yakını Alman vatandaşı. Yabancı uyruklular arasında ise en fazla Ukraynalılar sosyal yardım alıyor.

En çok Almanlar sosyal yardım alıyor

Federal İş Ajansı (Bundesagentur für Arbeit) sosyal yardımlara ilişkin güncel verileri paylaştı. Veriler, sosyal yardımlarla geçinen 5,5 milyon kişiden yüzde 53’e yakınının Alman vatandaşı, 2.6 milyonun ise yabancı uyruklu olduğunu ortaya koydu. 

En fazla yardımı Ukraynalılar alıyor

Ülkede yabancı uyruklular arasında en fazla sosyal yardım alanlar, 700 binin üzerinde bir rakamla Ukraynalı sığınmacılar olarak kayda geçerken ikinci sırada 498 bin 583 kişiyle Suriyeliler, 200 bin 122 ile de Türkiye uyruklular yer aldı.

Geri Dön 03 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN