Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
24 Aralık 2022 Cumartesi

En az 21 kamu yöneticisi Scholz’dan fazla kazanıyor

Almanya’da kamu hizmeti veren şirketlerde en az 21 yöneticinin Başbakan Olaf Scholz’dan daha fazla kazandığı ortaya çıktı.

En az 21 kamu yöneticisi Scholz’dan fazla kazanıyor

Sol Parti’nin Maliye Bakanlığı’ndan talebi üzerine yapılan incelemelerde; Deutsche Bahn CEO’su Richard Lutz’un yılda 900 bin avro, Federal Matbaa Genel Müdürü’nün 863 bin avro ve devlete ait KfW Bank'ın bazı yönetim kurulu üyelerinin yılda 555 bin 400 avro ila 687 bin 600 avro arasında geliri olduğu bildirildi.

Deutsche Bahn CEO’su Lutz’un yüksek maaşına rağmen, şirketin tarihi bir rekorla 29 milyar avronun üzerinde bir borcu olduğu açıklandı. CEO Lutz 2017'de göreve geldiğinde toplam borç 10 milyar daha az bir rakamdaydı. Ayrıca bu yıl haziran ve ağustos ayları arasında kalan dönemde uzun mesafe yolcu trenlerinin üçte ikisinin tarife planına uymadığı bildirildi. 

"Bu çılgın politikaya son verin"

Sol Partili Jan Korte, RND’ye verdiği demeçte şu çağrıda bulundu:

Şansölye Scholz’un maaşını Deutsche Bahn yönetim kuruluyla karşılaştırdığımızda Şansölye’nin Almanya için gönüllü çalıştığını söyleyebiliriz. Devlet alt yapısının bölünmesi ve özelleştirilmesi maaşları fahiş rakamlara çıkardı. Bu çılgın politikaya bir son verin.

Federal Maliye Bakanlığı’na bağlı Denetleme Ofisi gibi kurumların yönetici maaşlarının açıklanmasına izin verilmediğini söyleyen Sol Partili siyasetçi, “Lindner kamu kurumlarından şeffaflık talep ediyorsa, Maliye Bakanlığı’na bağlı kurumlardan başlasın” dedi. 

Kamuya ait şirket yöneticilerinin maaşları konusunda ilk tartışmayı Maliye Bakanı Lindner başlatmış ve “Kamu yayınlarında görev alan hiçbir yönetmen Şansölye’den fazla kazanmamalı. Yönetici maaşları şeffaf olmalı” demişti. O dönem ZDF, Ard gibi devlet kanallarında çalışan yönetmenlerin maaşının Şansölye Scholz’un gelirinden çok daha yüksek olduğu açıklanmıştı.

Geri Dön 24 Aralık 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN