Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
09 Ağustos 2023 Çarşamba

Emlak vergisinde yükseliş sürecek

Birçok belediye, federal hükûmetin aksi yöndeki taahütüne rağmen emlak vergisini artırdı. Uzmanlar artışın süreceği kanaatinde.

Emlak vergisindeki keskin artışlar nedeniyle mal sahipleri ve kiracılar endişelenmeye başladı. Köln Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü Emlak Uzmanı Prof. Dr. Michael Voigtländer, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, birçok belediyenin emlak vergisi artışlarını sürdüreceğini ve bu vergilerin belediyeler için önemli gelir kaynaklarından biri olduğunu belirtti. Bu nedenle emlak vergisinde düşüş beklenmiyor.

Prof. Dr. Voigtländer, "Emlak vergisinin gelecekte de artmaya devam etmesini bekliyorum" dedi. Ev Sahipleri Derneği "Haus & Grund" ise emlak vergilerinde daha fazla artış olmasından endişeli. Başkan Kai Warnecke, vergi artışının henüz zirveye ulaşmadığını söyledi. Ayrıca, emlak vergisi reformunun bir sonucu olarak mülklerin yeniden değerlendirilmesi nedeniyle vergi mükellefleri üzerinde ek bir yük oluşacağı konusunda uyarıda bulundu.

Vergi Mükellefleri Derneği Başkanı Reiner Holznagel de benzer görüşü paylaştı. Holznagel, politikacıların gelirden bağımsız bir reform sözü vermesine rağmen bu sözün tutulmasının zor olduğunu ve belediye vergilerinin giderek büyüdüğünü belirtti. Emlak vergisinin belediyeler için neden önemli olduğuna dair soruya Prof. Dr. Voigtländer, küçülen ekonomi ve yüksek enflasyon nedeniyle birçok belediyenin ticaret vergisinden elde edilen gelirinin azaldığını ve bu kaybın emlak vergisiyle telafi edildiğini ifade etti.

Geri Dön 09 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN