Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Şubat 2024 Salı

Emlak piyasasında krizin sonu görünmüyor

Ticari gayrimenkul fiyatları, 2023'ün son çeyreğinde, kayıtların tutulduğu dönemden bu yana en büyük düşüş olan yüzde 12,1 oranında azaldı.

Alman İpotek Bankaları Birliği'nin (VDP) açıkladığı verilere göre, ülkedeki konut fiyatları da aynı dönemde yüzde 6,1 geriledi. VDP Başkanı Jens Tolckmitt, emlak piyasasındaki zorlu koşulların 2024'te de devam edeceğini belirtti.

Avrupa Merkez Bankası'nın (EZB) faiz oranlarını yükseltmesi, malzeme maliyetlerindeki artış ve inşaat sektöründeki kriz, emlak piyasasını olumsuz etkiliyor. Emlak ve Konut Şirketleri Birliği (BFW), federal hükûmetten krize müdahale etmesini talep ediyor.

Uzmanlar, büyük şehirlerde uygun fiyatlı konut sıkıntısının artacağı ve kiralık daire bulma sorununun büyüyeceği konusunda uyarıda bulunuyor. Alman ekonomisi ise geçen yıl yüzde 0,3 daralarak zor bir dönemden geçiyor ve 2024 için ekonomik görünüm belirsizliğini koruyor.

Geri Dön 13 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN