Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2024 Cuma

Emlak krizi: 2 milyon ev boş

Almanya'da Federal İstatistik Dairesi'nin Zensus 2022 raporuna göre, ülkede konut sıkıntısına rağmen yaklaşık 2 milyon ev boş durumda. 

Emlak krizi: 2 milyon ev boş

Raporda, 15 Mayıs 2022 itibarıyla çeşitli nedenlerle kullanılmayan 1,9 milyon civarında daire bulunduğu ve bunun toplam konutların yüzde 4,3'üne denk geldiği belirtildi. Berlin'de 40 bin, Münih'te 20 binden fazla daire boşken, Hamburg ve Leipzig'de yaklaşık 20 bin, Dresden'de 13 bin, Erfurt'ta 5 bin, Tübingen ve Marburg'da ise 1.000'er daire boş bulunuyor.

Bu boş mülklerin yarısından fazlasında (yüzde 55) bir yıldan uzun süredir oturulmadığı, yüzde 24'ünde ise inşaat veya tadilat planlandığı kaydedildi. Boş dairelerin yalnızca yüzde 4'ünün yıkılması gerektiği bildirildi.

400 bin konut hedefinin gerisinde kalındı

Trafik ışığı hükûmet, her yıl 100 bini sosyal konut olmak üzere 400 bin konut inşa etmeyi taahhüt etmişti. Federal İstatistik Dairesi'nin verilerine göre, inşaat izinlerinin geçen yıl yüzde 26,6 oranında düşüşle 260 bin 100'e gerilemesi, hükûmetin yıllık 400 bin yeni konut hedefinin oldukça altında kalındığını gösteriyor.

Geri Dön 05 Temmuz 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN