Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Nisan 2023 Çarşamba

Emlak beyannameleri yanlış hesaplanmış!

Emlak beyannamelerinin son teslim tarihi aylarca uzatılması nedeniyle gayrimenkul sahiplerinin isyan ettiği Almanya’da, modelin hatalı olması nedeniyle 2025'ten itibaren emlak vergisi yeniden hesaplanacak.

Haus und Grund ve Vergi Mükellefleri Derneği tarafından yaptırılan araştırmalara göre, yanlış hesaplamalar nedeniyle çok sayıda gayrimenkulun hatalı ve ederinden yüksek değerlendirildiği ortaya çıktı. Araştırmanın sonuçlarına göre, modelin hatalı olması nedeniyle, anayasayı ihlal ettiği iddia edildi. Derneklerin ise çok sayıda eyalette mahkemeye gideceği duyuruldu. 

Yeniden hesaplanacak

Yeni sisteme göre hazırlanmış beyannameler sonrasında, 2025'ten itibaren emlak vergisi yeniden hesaplanacak. Düzenlemelere göre, eyaletler birebir aynı kriterleri uygulamakla yükümlü için ise bir kısmı federal modeli baz alırken, Bavyera, Baden-Württemberg, Hamburg, Hessen ve Aşağı Saksonya kendi hesaplama yöntemlerine göre sistemi geliştirdi. 

Geri Dön 19 Nisan 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN