Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
07 Ekim 2022 Cuma

Emekliye 300 avro enerji yardımı: Vergi kesilecek

Almanya’da, yaşanan enerji krizi nedeniyle, emeklilere 15 Aralık’a kadar bir defaya mahsus olmak üzere 300 avroluk ödeme yapılacak. Bu yardımdan vergi kesilecek.

Emekliye 300 avro enerji yardımı: Vergi kesilecek

Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil, emekliye 300 avroluk enerji yardımının federal hükûmet tarafından onaylandığını duyurdu. Heil, başlangıçta 1 Aralık’ta ödenmesi planlanan 300 avronun 15 Aralık 2022'de ödeneceğini açıkladı. Bu haktan yalnızca Almanya'da yaşayanlar faydalanabilecek. Ödemeler otomatik olarak Alman Emeklilik Kasası tarafından yapılacak. 

Emeklilere yapılacak olan 300 avroluk yardım daha önce de Bakanlığı’n açıladığı gibi, vergiye tabi olacak. Bunun anlamı şu; emekli maaşınız ne kadar düşükse, rahatlama o kadar etkili olacak.

Midijob işlerde üst sınır yükseltildi

Buna ek olarak, kabine ‘midijob’ işlerde kazanç üst sınırını ayda 2 bin avroya yükseltme kararı aldı. Şu anda 1.600 avro. Bu zaten, trafik ışığı koalisyonunun üçüncü yardım paketinin bir parçasıydı. Bakan Heil, "Enerji ve gıda fiyatlarındaki keskin artış vatandaşlar üzerinde ağır bir yük. Midi-job sınırını yükselterek, özellikle düşük gelirli insanları rahatlatıyoruz” dedi. 

Geri Dön 07 Ekim 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN