Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Mart 2023 Salı

Emeklilik sigortası primleri yükseliyor

Almanya’da emeklilik sigortasına ayrılan katkı paylarını yükseltmek istediğini açıklayan Çalışma Bakanı Hubertus Heil, 2025 yılını işaret etti.

Çalışma Bakanı Hubertus Heil, emekli sigortası primlerine ilişkin RND’ye açıklamalarda bulundu. Emeklilik sigortasına ayrılan katkı paylarını, 2025 yılı itibarıyla artırmak istediğini açıklayan SPD’li Bakan, “Emekli maaşlarını güvence altına almak ve  istikrarı korumak için bu adımları atmamız şart” dedi. 

“Maliye Bakanı ihtiyaç görürse ek fonların da kullanılmasına hazırım”

Heil ayrıca, Maliye Bakanı Lindner’in, emeklilik primlerinin, hisse senedine yatırılması planlarını da desteklediğini duyurdu. Sermaye piyasasına yapılan yatırımlarla emeklilik maaşlarının uzun vadede güvence altına alınacağını söyleyen Heil, “Maliye Bakanı Lindner ihtiyaç görürse ek fonların da kullanılmasına hazırım. Uzun vadeli bir plan, ancak bu bir yatırım; kumar değil” dedi.

Geri Dön 07 Mart 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN