Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
21 Ekim 2022 Cuma

Emeklilere enerji yardımı Meclis’ten geçti

Almanya’da artan enerji ve gıda maliyetlerini emekliler üzerindeki yükü hafifletmek için aralık ayında emeklilere tek seferlik 300 avro ödeme yapılacak.

Dün Federal Meclis tarafından da hükûmetin önerisi büyük çoğunluluğun desteği ile karar bağlandı. Sadece AfD milletvekilleri, çekimser oy kullanırken; diğer tüm gruplar lehte oy kullandı.

300 avroluk enerji yardımından yaklaşık 20 milyon emekli faydalanacak. Ödemeyi almak için bir şey yapılması gerekmiyor. Ödemeler otomatik olarak emeklilik dairelerince (Rentenzahlstellen) yapılacak. 1 Aralık 2022 tarihinden itibaren yasal emeklilik sigortasından yaşlılık, düşük kazanç (Erwerbsminderungs) veya ölüm aylığı almaya hak kazanan herkes, bu enerji yardımını alabilecek. Ödemelerin 15 Aralık'a kadar yapılması planlanıyor. 

Ancak Almanya'da ikamet etme şartı var. Her şey gibi alınacak enerji yardımı da vergiye tabi. Bu enerji yardımı, hükûmete 6,4 milyar avroya malolacak.

Geri Dön 21 Ekim 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN