Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
15 Şubat 2023 Çarşamba

Emekliler için vergi reformu çağrısı

Sol Parti, hükûmete emeklileri vergi yükünden kurtarma çağrısı yaptı. Parti, vergiden muaf kazanç sınırının yıllık en az 14 bin 400 avroya yükseltilmesini talep etti.

RND’ye konuşan Sol Partili Sören Pellmann, dar gelirli emeklilerin vergi kesintileri nedeniyle zor durumda kaldıklarını söyleyerek hâlihazırda 10 bin 908 avro olan vergiden muaf yıllık kazanç sınırının en az 14 bin 400 avroya yükseltilmesini talep etti.

Tablo şöyle; vergiden muaf yıllık kazanç sınırı 10 bin 908 avroya yükseltildikten sonra 195 bin emeklinin maaşından vergi kesintisi yapılmıyor. Ancak 1 Temmuz’da emekli maaşlarına Batı’da yüzde 3,5 ve Doğu’da yüzde 4,2 zam yapılacak. Bu zamla birlikte 87 bin emekli yeniden vergi kesintisine dahil olacak. Bu yıl toplamda yaklaşık 5,9 milyon emeklinin vergi mükellefi olması bekleniyor. Vergiden muaf gelir sınırının yükseltilmesiyle birlikte bu yıl, devletin vergi gelirlerinin 1,4 milyar avro azalarak 44,4 milyar avroya düşmesi bekleniyor. 

Geri Dön 15 Şubat 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN