Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da güvenlik endişesi: On binlerce holigan geliyor - 19 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Ağustos 2023 Cuma

“Emekliler evlerini genç ailelere versin”

Yeşiller Partili Federal Meclis Üyesi Christina-Johanne Schröder, müstakil evlerde oturan emeklilerin daha küçük apartman dairelere taşınmasını ve yeni ailelere yer açmasını önerdi. 

Almanya'da SPD, Yeşiller Partisi ve FDP koalisyonu, konut sıkıntısını çözmek için emeklilerin daha küçük dairelere taşınmasını ve böylece yeni ailelere yer açılmasını önerdi. Bu öneriye göre, emekliler evlerini genç ailelere adil bir kira karşılığında kiralamalı ve kiralarını vergilerinden düşmeliler. Ancak bu öneri bazı çekinceleri de beraberinde getirdi.

Bild’e konuşan Yeşiller Partili Schröder, “Almanya’da çok fazla yaşam alanı var ama yeterli daire yok. Bu, bazı insanların ihtiyaç duyduğundan daha fazla yaşam alanına sahip olduğu anlamına geliyor” dedi. Yaşlıların “kendi evlerini bir aileye adil bir kira karşılığında kiralamalarını” ve kiralarını vergilerinden düşmelerini öneren Schröder, trafik ışığının çözümler üzerinde çalıştığını belirtti. 

SPD İmar Uzmanı Bernhard Daldrup ise yaşlıların taşınmasını kolaylaştırmanın uzun süredir tartışıldığını söyledi. Daldrup, asıl sorunun evlerinden çıkan yaşlılara yine aynı sosyal çevrelerinde konut bulmak olduğunu belirtti. Daldrup, “Onlarca yıldır aynı yerde yaşadıysanız, yine o mahallede bir yere taşınmak istersiniz. O yüzden orada uygun ve muhtemelen yaşlılar için engelsiz dairelerin de bulunması gerekecek” dedi. 

Mülk Sahipleri Derneği "Haus & Grund" Başkanı Kai Warnecke de Bild’e verdiği demeçte, yaklaşımı doğru bulsa da vergiden düşme konusundaki çekincelerini paylaştı. Başkan Warnecke, "Müstakil evi kiralamaktan elde edilen gelir tamamen vergiden muaf tutulsaydı daha kolay olurdu” dedi.

Geri Dön 18 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN