Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Temmuz 2023 Pazartesi

Emekli yoksulluğu hiç olmadığı kadar fazla

Yılın ilk çeyreğinde temel yardım alan emeklilerin sayısı 680 bine ulaştı. Sol Parti bunun önüne geçilmesi için emekli maaşının en az 1.200 avro olması gerektiğini düşünüyor. 

Almanya’da geliri geçim masraflarını karşılamaya yetmeyen her emekli temel yardıma başvurma hakkına sahip. Federal İstatistik Dairesi’nin (Destatis) verilerine göre; bu yılın ilk üç ayında, 684 bin emekli temel yardıma başvurdu. Bu sayı geçen yılın ilk üç ayından 90 bin kişi daha fazla. 

Verilere göre, kadınlar, yaşlı yoksulluğundan erkeklere nazaran daha fazla etkileniyor. Geçen yıla kıyasla yaşlı kadın yoksulluğunun yüzde 15 arttığı düşünülüyor. Şu anda her 10 emekli kadından 6’sı temel yardım alıyor. 

Sol Parti: Yaşlılıkta yoksulluğa karşı koruyucu kalkan oluşturulmalı

Sol Parti'nin Meclis'teki parti lideri Dietmar Bartsch, açıklamasında, enflasyon ve savaş nedeniyle artan fiyatlara karşı emeklilerin korunması gerektiğini vurguladı. Bartsch, tutarlı bir enflasyonla mücadele politikası ile emekli yoksulluğuna karşı 'koruyucu bir kalkan' oluşturulması gerektiğinin altını çizdi. Sol Parti lideri, emekli maaşının 1.200 avroya çıkarılmasını talep etti.

Geri Dön 17 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN