Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Ağustos 2023 Perşembe

Elterngeld’de kesinti onayladı

Ebeveyn parası olarak bilinen Elterngeld'de kesinti onaylandı. Artık yıllık geliri 150 bin avroya kadar olan ailelere bu yardım verilecek. Bu kapsamda 60 bin ailenin Elterngeld desteği kesilecek.

Elterngeld’de kesinti onayladı

Almanya'da gelecek yıl yaklaşık 17 milyar avro borç alınacak. Hükûmet, savunma ve çalışma bakanlıklarını hariç tutarak tüm bakanlıkların bütçesinde kesinti yapmayı planlıyor.

Bu çerçevede, FDP'li Maliye Bakanı Christian Lindner, Aile Bakanlığı'nın talep ettiği çocuk temel güvencesi fonunun 12 milyar avrodan 2 milyar avroya indirileceğini açıkladı. Bu, Aile Bakanlığı'nın ebeveyn parası olarak bilinen Elterngeld'de kesinti yapılması gerektiği anlamına geliyor. Elterngeld şu anda yıllık vergiye tabi geliri 300 bin avroya kadar olan ailelere ödeniyor. Dün kabinede onaylanan karara göre ise, bu destekten yıllık geliri 150 bin avroya kadar olan aileler faydalanabilecek. Yani artık ayda 25 bin avro kazanan bir aile bu yardımdan faydalanamayacak. Bir başka deyişle, 60 bin zengin ailenin Elterngeld desteği kesilecek.

Aile Bakanlığı'na göre, bu kesinti ile gelecek yıl 150 milyon avro, 2025'te 400 milyon avro ve sonrasında yılda 500 milyon avro tasarruf sağlanacak. Yeşiller Partisi'nden Aile Bakanı Lisa Paus, 2024 yılı için Ebeveyn Parası'na yaklaşık 8 milyar avro ayrıldığını ve bu kalemin bakanlık bütçesindeki en büyük harcama olduğunu belirtti.

Geri Dön 17 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN