Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Ekim 2023 Pazartesi

Elon Musk’ın paylaşımı tepki çekti: Alman kamuoyu bunun farkında mı?

Tesla’nın kurucusu ve milyarder Elon Musk geçtiğimiz cuma günü sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Almanya’nın göç politikasını eleştirdi.

Elon Musk’ın paylaşımı tepki çekti: Alman kamuoyu bunun farkında mı?

Geçtiğimiz cuma günü, Akdeniz üzerinden Avrupa’ya gelmeye çalışırken zor durumda kalan göçmenleri kurtaran 8 Alman gemisini gösteren bir gönderi sosyal medyada yayıldı. Eski adı Twitter olan X hesabında 158,3 milyon takipçisi olan Musk bu gönderiyi, "Alman kamuoyu bunu farkında mı?" notuyla birlikte paylaştı. Alman Dışişleri Bakanlığı X hesabı üzerinden gönderiyi "Evet. Ve buna hayat kurtarmak deniyor" şeklinde cevapladı.

Musk, siyaseti etkilemeye devam ediyor

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, geçtiğimiz haftalarda yayımladığı mektupta, Almanya’ya İtalya’ya tekne ile gelen mültecileri destekleyen kuruluşları finanse etmemesi gerektiğini söylemişti. Musk’ın bu gönderisi, tartışmaları yeniden gündeme getirdi.

Öte yandan Musk, daha önce X üzerinde yaptığı paylaşımlarla Amerika’daki siyasi tartışmalara da dahil olmuştu. Amerika’da da göçmen karşıtı söylemi benimseyen Musk, geçen hafta Teksas eyaletinde Meksika sınırını ziyaret etti.

Geri Dön 02 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN