Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Ağustos 2023 Pazartesi

Elektrik ve gaz fiyatları düşüyor

Orta Almanya’da elektrik ve gaz fiyatları düşmeye devam ediyor. Birçok tedarikçi fiyatlarını çoktan düşürdü ya da yakında düşürdüklerini açıkladı. Ancak fiyatlar hala Ukrayna Savaşı'nın öncesine göre yüksek.

Doğu Alman enerji tedarikçisi EnviaM, 1 Temmuz tarihi itibari ile enerji fiyatlarında daha düşük tarife uygulamaya başladı. Fiyatlardaki bu düşüşler Saksonya-Anhalt, Saksonya, Thüringen ve Brandenburg eyaletlerindeki 800 bin kadar ticari ve özel müşteri için de geçerli olacak. 

Bu düşüşle beraber elektrik fiyatı kilovat saat başına 4,55 sent düşerek 43,51 sente geriledi. Savaştan önce ise bu miktar 28,99 sent idi.

Enerji fiyatları savaş öncesi döneme göre hâlâ yüksek

Bir elektrik tedarik firmasının genel müdürü olan Dirk Gabriel, yakın zamanda fiyatların savaş öncesi dönemdeki haline gelmeyeceğinin altını çizdi. Elektrik fiyatlarının da santrallerdeki üretim nedeniyle gaza bağlı olduğunu söyleyen Gabriel, gaz fiyatlarındaki artışın elektrik fiyatlarını da etkilediğini vurguladı. 

Geri Dön 07 Ağustos 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN