Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
07 Mart 2023 Salı

Elektrik krizi kapıda

McKinsey danışmanlık firması tarafından yayımlanan rapora göre, yenilenebilir enerjiye geçişle birlikte Almanya’da 2030 yılından itibaren elektrik krizi yaşanabilir.

Ekonomi Bakanı Robert Habeck’in 2024 yılından itibaren kademeli olarak yenilebilir enerjiye geçileceğini duyurmasının ardından McKinsey danışmanlık firması Enerji Geçiş Endeksi yayınladı. Raporda nükleer santrallerin kapatılması ve yenilenebilir enerjilerin daha fazla kullanılması nedeniyle Almanya’da 2030 yılından itibaren elektrik krizi yaşanabileceği bilgisine yer verildi.

Hazırlanan raporda, Almanya’da 2025 gibi yakın bir tarihte, 4 gigavatlık arz açığı riski olduğu ve bu açığın 2030’a kadar 30 gigawatta kadar çıkabileceği ileri sürüldü. 

McKinsey Küresel Enerji Başkanı Alexander Weiss, Handelsblatt'a verdiği demeçte rapor sonucuna ilişkin, “Almanya’nın komşu Avrupa ülkelerinden elektrik alması kolaylaştırılmalıdır” yorumunda bulundu. 

Geri Dön 07 Mart 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN