Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
09 Aralık 2022 Cuma

Elektrik kıtlığı başladı!

Almanya’da elektrik arzı ilk kez sıkıntıya girdi. Ülkede elektrik kıtlığı başladı.

Elektrik kıtlığı başladı!

Baden-Württemberg'de TransnetBW adlı bir elektrik şebekesi şirketinin telefon uygulamasından dün öğle saatlerinde kırmızı alarma geçildiği duyuruldu. 

Die Welt’te yer alan habere göre; salıyı çarşambaya bağlayan gece yarısında sarıya dönen arz durumu göstergesi, saat 14'te kırmızıya, yani alarm durumuna yükseldi ve şirket tüketicilere “Santralde durum gergin, tüketimi azaltın” mesajı gönderdi. Yapılan çağrıda, Baden-Württemberg halkından, özellikle saat 14-15.00 arası talebe göre 1 saat elektrik tasarrufu yapmaları; elektrikle çalışan ev aletlerinin kapatılması, pille çalışan cihazların kullanılması, çamaşır makinelerinin 14:00-15.00 saatleri arasında çalıştırılmaması, akıllı telefonların ve dizüstü bilgisayarların daha erken veya 15.00’dan sonra şarj edilmesi istendi. 

1 saat sürdü, tekrarlanabilir

Ancak korkulduğu gibi saat 14-15.00 arasında elektrik kesintisine gerek kalmadı. Endişe veren kırmızı uyarı seviyesi 1 saat sürdü. Sonra sistem yeniden yeşile döndü. Şirketten yapılan açıklamada, gergin duruma rağmen elektrik kesintisinin yaşanmadığı belirtildi. Şirket tüketimin daha artacağı dönemde, benzer bir alarm durumunun yeniden yaşanabileceği uyarısında da bulundu.

Enerji uzmanları tarafından yapılan değerlendirmelerde güney Almanya’nın elektrik ihtiyacını karşılayacak yeterli rezerv olmadığı belirtildi. Kuzey Almanya’dan gelen elektriğin ihtiyacı karşılayamadığı, ithalatın İsviçre gibi güney ülkelerden yapılacağı söylendi. 

Geri Dön 09 Aralık 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN