Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
29 Kasım 2022 Salı

Elektrik fiyatlarına yüzde 120’ye varan zam!

Almanya’da elektrik fiyatlarına yüzde 120’ye varan zamlar geldi. Söz konusu artışlar 2,2 milyon haneyi etkileyecek.

En düşük fiyat artışlarını Aşağı Saksonya’daki elektrik dağıtım şirketleri yapıyor. Yüzde 120’lik rekor zam ise Brandenburg’da Stadtwerke Cottbuss’da ekim ayından itibaren faturalara yansımaya başladı. Yıllık 5 bin kilovatsaat elektrik harcayan bir ailenin ek maliyetleri 1.928 avroya kadar yükselebilir.

Uzmanlar elektrik fiyatlarındaki artışı doğalgaz krizine bağlıyor. Doğalgazla çalışan elektrik santrallerinin ek maliyetleri fiyatlara yansıtmak zorunda kaldığı ifade edildi.

Federal Ağ Ajansı'nın 2021 raporuna göre, 2020'de yaklaşık 7,2 milyon hane enerji tedarikçisini değiştirdi. Yeni müşteri sözleşmelerindeki yüksek fiyatların bu yıl yine milyonlarca tüketiciyi sert bir şekilde vurması bekleniyor.

Geri Dön 29 Kasım 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN