Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
31 Aralık 2022 Cumartesi

Elektriğin yarısı yenilenebilir kaynaklardan

Almanya’da 2022 yılında tüketilen elektriğin yarısı yenilenebilir kaynaklardan üretildi.

Federal Ekonomi Bakanlığının verilerine göre Almanya’da 2022 yılında tüketilen elektriğin yüzde 49’u rüzgar, güneş gibi yenilenebilir enerji kaynaklarından üretildi. Bakanlığın açıklamasında bu önemli artışın sebebi 2022’nin rüzgarlı ve güneşli gün sayısının çok olması olarak gösterildi.

Güneşli günler rekoru

Almanya’da meteoroloji kayıtları tutulmaya başlamasından bu yana Almanya hiç bu kadar güneşli bir yıl geçirmemişti. Alman Meteoroloji Dairesi’nin (DWD) öncü raporuna göre 2022 yılının olağan üstü hava olayları yılının yaşandığı rekorlar yılı olarak kayıtlara geçti.  Kayıtlara göre bu yıl 2 bin 25 saat güneş vardı. 

Bir önceki sıcaklık rekoru 10,5 santigrat dereceyle 2018 yılında kaydedilmişti. Bu yılın ortalaması ise ocak ayında yapılacak değerlendirmeyle ortaya çıkacak.

Bununla birlikte 2022 oldukça kurak bir yıl oldu. Yağışlar, ortalamanın yüzde 15 altındaydı. Yani 2022 için ‘olağanüstü hava olaylarının yılı’ denilebilir.

Geri Dön 31 Aralık 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN