Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Ekim 2023 Cuma

Ekonomik durgunluk sürecek

Almanya'da Maliye Bakanı Christian Lindner, 2024'ten sonra da bütçe durumunun 'zorlayıcı' olacağını söyledi.

Ekonomik durgunluk sürecek

Almanya'nın Federal Maliye Bakanı Christian Lindner, 2024 yılında vergi gelirinin 964,1 milyar avroya yükseleceğini söyledi, ancak ek harcamaların kısıtlı olduğunu belirtti. Lindner, bu ek gelirin başka tasarruflarla finanse edilmesi gerekebileceğini vurguladı. 2024 bütçesinin 445,7 milyar avro olduğunu ve yeni borç alınmamasının hedeflendiğini açıkladı. 2027'ye kadar vergi gelirlerinde artış beklendiğini belirten Bakan, 2025'te toplam vergi gelirinin 1 trilyon avroyu aşacağını söyledi.

Lindner, 2024'ün ötesindeki beklentilerle ilgili olarak bütçe durumunun 'öngörülebilir şekilde zorlayıcı' olmaya devam ettiğini söyledi. 2026'dan itibaren salgının maliyetleri, Bundeswehr'in silahlanması ve enerji fiyat desteği için ek borçların geri ödenmesi gerektiğini de hatırlattı.

Bütçe uzmanları, bu yılın bütçe müzakerelerinin zorlayıcı olacağını ve gelecek yıl için bütçenin yeniden tahsis edilmesi gerektiğini söyledi. FDP Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Christoph Meyer, önceliklerin belirlenmeden önce vatandaşlara ve şirketlere yönelik yardımın artırılması gerektiğini ifade etti.

Geri Dön 27 Ekim 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN