Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Kasım 2022 Perşembe

Ekonomi uzmanları: Yeni zam dalgası geliyor

Alman Ekonomi Araştırma Enstitüsü (Ifo) anketine göre Almanya’da şirketler artan maliyetlerin yalnızca üçte birini fiyatlara yansıttı. Yani yeni bir zam dalgası yolda.

Ekonomi uzmanları: Yeni zam dalgası geliyor

Savaş ve enerji krizi nedeniyle düşen talep, rekabet baskısı ve uzun vadeli sözleşme koşulları nedeniyle bir çok şirket henüz fiyat artışlarına gitmedi. Ancak yapılan anketlere göre, Almanya’daki şirketlerin çoğu en geç Nisan 2023’e kadar artan maliyetlerinin en az yüzde 50’sini müşterilerine yansıtmayı planlıyor. 

Anketlere göre, sanayi şirketleri yüzde 68 ile satın alma maliyetlerini müşterilerine yansıtmayı planlarken, bu oran inşaat sektöründe yüzde 66, perakendede yüzde 53 ve hizmet sektöründe ise sadece yüzde 36 olacak.

Gelecek yıl yeni bir zam dalgasına karşı uyarıda bulunan ekonomi uzmanları, enflasyonun yeni yıldan itibaren tüketici fiyatlarında da hissedilmeye başlanacağı yönünde yorumlarda bulunuyor.

Geri Dön 24 Kasım 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN