Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Nisan 2024 Cumartesi

Ekonomi enstitüsünden 'işsizlik' uyarısı

Alman Ekonomi Enstitüsu (IW), ülkedeki derinleşen ekonomik krizi işaret ederek; işsizliğin bu yıl 2,8 milyon kişiye ulaşarak 2015'ten bu yana en yüksek seviyeye çıkacağını öngördü.

Almanya'da yaşanan ekonomik kriz, iş gücü piyasasını giderek daha fazla etkilemeye başladı. Alman Ekonomi Enstitüsü (IW) tarafından yapılan bir araştırmaya göre; işsizliğin 2,8 milyon kişiye ulaşarak 2015'ten bu yana en yüksek seviyeye çıkması bekleniyor. IW'nin işgücü piyasası uzmanı Holger Schafer, geçen yıl ekonomide yaşanan durgunluğa rağmen işgücü piyasasının oldukça istikrarlı olduğunu belirtti. Ancak Schafer, "Bu yıl ekonomik krizin etkilerini daha güçlü bir şekilde hissediyoruz," diyerek mevcut durumun ciddiyetini vurguladı.

Diğer ekonomik araştırma enstitüleri ise federal hükûmet için hazırladıkları bahar raporlarında, 2024 yılı için işsiz sayısının 2,7 milyonun biraz altında olmasını öngörüyorlar. Geçen yıl Alman ekonomisi yüzde 0,3 oranında küçülmesine rağmen, istihdam edilen kişi sayısı 340 bin kişi, yani yüzde 0,7 artış gösterdi. Bu, ekonomik daralmaya rağmen işgücü piyasasının gösterdiği direnci işaret ediyor.

Geri Dön 27 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN