Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Ağustos 2023 Salı

Ekonomi Enstitüsü: Daha fazla çalışmalıyız

Alman Ekonomi Enstitüsü (IW) Başkanı Michael Hüther, nitelikli iş gücü açığına karşı İsviçre'yi örnek göstererek "Daha fazla çalışmalıyız" dedi.

IW Başkanı Michael Hüther, Köln kentinde yaptığı açıklamada, Almanya'da nitelikli iş gücü eksikliğine dikkat çekti ve çalışma saatlerinin uzatılmasını teklif etti. Hüther, Rheinische Post'a verdiği röportajda, "İsviçre'nin yaptığı gibi, biz de daha fazla çalışmaya odaklanmalıyız" dedi. İsveç'te tam zamanlı çalışanların yıllık olarak Almanya'dakinden yaklaşık 300 saat daha fazla çalıştığını belirten Hüther, "Gerçekçi olmayan dört günlük çalışma haftalarından ziyade, yıllık çalışma saatlerini artırmamız gerekiyor" şeklinde konuştu.

Hüther, vasıflı işçi açığının giderilmemesi durumunda ekonominin olumsuz etkileneceği uyarısında bulundu ve "Çalışma saatlerinde artış olmadan en iyi ihtimalle yüzde 0,5 ile 0,75 arasında büyüme elde edilebilir. Ancak enflasyon yıllar içinde yüzde 3 ila 3,5 olur" diye ekledi.

Geri Dön 08 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN