Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
01 Mart 2023 Çarşamba

Ekonomi Bakanı doğal gaz ve mazotla ısınmayı yasaklamak istiyor

Ekonomi ve İklimi Koruma Bakanı Robert Habeck, doğal gaz ve mazotla ısınma dönemini bitirmeyi öngören bir yasa tasarısı hazırladı. Koalisyonun diğer ortakları FDP ile SPD'nin ise buna sıcak bakmadığı konuşuluyor.

Almanya’da doğal gaz ve mazotla ısınma dönemi yakın zamanda sona erebilir. Ekonomi ve İklim Koruma Bakanı Robert Habeck tarafından hazırlanan yasa tasarısına göre, 2024’ten itibaren yeni kurulacak ısınma sistemlerinde kademeli olarak yenilenebilir enerjiye geçilmesi planlanıyor. BILD'in haberine göre, tasarı kabul edilirse, gelecek yıldan itibaren ısınma sistemlerinde kullanılan kaynakların en az yüzde 65’inin yenilenebilir enerjiden oluşması gerekiyor. Bakanlık konuya ilişkin, ısı pompaları ve biyokütle kazanlarıyla ilgili alımları teşvik etmeyi planlıyor. 

Isıtma sistemleri arızalı olanlara yenilenebilir enerjiye geçmek için 3 yıllık ek mühlet tanınacak. 2025’ten itibaren yeni kurulan ısıtma sistemlerinde tüketim oranlarını gösteren akıllı sayaçlar da zorunlu olacak. 2045’ten itibaren ise doğal gaz ve mazot gibi fosil yakıtlarla ısınmak tamamen yasaklanacak. 

FDP ve SPD sıcak bakmıyor

Yeşiller Partili Habeck’in yasa tasarısını birkaç hafta içinde koalisyona sunması bekleniyor. Ancak siyasi çevrelerden alınan bilgilere göre, FDP ve SPD tasarıya sıcak bakmıyor. 

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan enerji uzmanları, hem ev sahiplerini hem de kiracıları ek maliyetler konusunda uyardı. Isınma sistemlerinin yenilenmesi kiracılar için de yakın zamanda kira fiyatlarının artması anlamına geliyor. 

Geri Dön 01 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN