Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Mayıs 2024 Çarşamba

Ekmek fiyatları enflasyonun iki katı arttı

Almanya'da 2019 ila 2023 yıllarında ekmek fiyatları yüzde 34,4 arttı. Aynı dönemde enflasyondaki artış ise yüzde 17,3 oranındaydı. Yani ekmek fiyatları, enflasyonun neredeyse iki katı yükseldi.

Almanya Federal İstatistik Dairesi'nin (Destatis) yayımladığı rapora göre, 2019'dan 2023'e kadar olan dönemde Almanya'da ekmek fiyatlarında yüzde 34,4'lük bir artış yaşandı. Bu artış, genel enflasyon oranının oldukça üzerinde bir yükselişe işaret ediyor; zira aynı dönemde tüketici fiyatları yalnızca yüzde 17,3 oranında arttı. Destatis uzmanları, bu fiyat artışının temel nedenlerini enerji ve hammadde maliyetlerindeki artışlar ile personel maliyetlerindeki yükseliş olarak gösteriyor.

Fırıncılık mesleğine ilgi yarı yarıya düştü

Raporda ayrıca, Almanya'da fırıncılık mesleğine olan ilginin azaldığına da dikkat çekildi. 2022 yılında fırıncılık alanında meslek eğitimi için sadece 1.640 kişiyle sözleşme imzalandı. Bu, son on yıl içinde bu alanda imzalanan yeni sözleşme sayısının yarı yarıya düştüğünü gösteriyor. Bu durum, ekmek fiyatlarındaki artışın yanı sıra fırıncılık sektöründe yaşanan personel sıkıntısını da ortaya koyuyor.

Geri Dön 01 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN