Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Mart 2024 Cuma

Ehliyet pahalandı, 'sürüş simülatörü' önerisi geldi

Almanya'da ehliyet almak, son bir yılda yüzde 11 oranında pahalandı ve adeta bir lüks hâline geldi. Birlik partileri, 'sürüş simülatörü' önerisinde bulundu.

ADAC'nin verilerine göre, ehliyet almak isteyen bir kişinin, ortalama 2 bin 100 ila 4 bin 400 avro arasında bir bütçe ayrılması gerekiyor. Bu artan maliyetler karşısında ana muhalefetteki CDU/CSU, sürüş eğitimlerinde simülatör kullanımını artırarak maliyetleri düşürme önerisinde bulundu. Bu öneri yakın zamanda Federal Meclis'te tartışılacak.

CDU'lu Federal Meclis Üyesi Florian Müller, RTL'e yaptığı açıklamada, sürüş simülatörlerinin kullanımının ehliyet maliyetlerini yaklaşık 1.000 avro azaltabileceğini belirtti. Sürüş simülatörü kullanan sürücü okullarıyla yapılan görüşmelerde, simülatör kullanımının sürüş dersi ihtiyacını önemli ölçüde azalttığı vurgulandı. Öğrenciler, simülatörler sayesinde gerçek yola çıkmadan önce temel sürüş bilgilerini edinebiliyor ve bu, ders alma ihtiyacını azaltarak tasarruf sağlıyor. Klasik bir sürüş dersi, simülatörde yapılan bir dersin yaklaşık üç katı maliyete mal oluyor.

ADAC ise, yeni başlayanların ilk sürüş derslerinden önce trafik uygulama alanlarında eğitim almasını öneriyor. Bu, hem pratik sürüş becerilerinin geliştirilmesine katkıda bulunacak hem de pratik sınav sürecini hızlandıracak.

Geri Dön 01 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN