Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
07 Kasım 2023 Salı

Ehliyet almak giderek daha pahalı hâle geliyor

Almanya Otomobil Kulübü (AvD)'ye göre, bir ehliyetin maliyeti yaklaşık 4 bin avroya ulaştı.

Almanya'da ehliyet sahibi olmak giderek daha pahalı hâle geliyor. Almanya Otomobil Kulübü (AvD)'ye göre, bir ehliyetin maliyeti yaklaşık 4 bin avroya ulaştı. Bu, sadece düşük gelirliler için değil, artık birçok orta gelirli için bile karşılanamaz bir miktar.

AvD Sözcüsü Malte Dringenberg, "Ehliyet sahibi olmak, lüks olmamalı. Siyasetçiler ehliyetlerin uygun fiyatlı kalmasını sağlamalı" dedi.

Dringenberg, ehliyetin sosyal hayata ve çalışma hayatına katılabilmenin ön koşulu olduğunu belirterek, "Ehliyet; serbest dolaşım ve seyahat gibi sivil özgürlüklerin kullanılması açısından önemli" dedi.

Otomobil kulübü ADAC, artan benzin ve otomobil fiyatları, sürüş eğitmeni eksikliği, personel maliyetleri nedeniyle ehliyet almanın daha pahalı hale geldiğini aktardı.

Kuzey Ren-Vestfalya Sürücü Eğitmenleri Birliği'ne göre, bir sürüş dersi (45 dakika) ortalama 55 ila 70 avro arasında değişiyor.

20 yıl önce, sınava hazır hale gelebilmek için ortalama 20 saat sürüş dersi almak yeterli olurken, şimdi ortalama 35-40 saat sürüş dersi almak gerekiyor.

Berlin Sürücü Eğitmenleri Birliği'ne göre, özellikle büyük şehirlerde sınav tarihleri ​​konusunda da büyük bir yetersizlik var. Birlik Başkanı Stephan Ackerschewski, "Berlin'de neredeyse hiç sınav randevusu yok. Ehliyet sınavına girebilmek için 4 ay beklemeniz gerekiyorsa, o zamana kadar da yine haftada en az iki sürüş dersi alma ihtiyacı oluyor. Bu dahil yoktan 600 avro ek masraf demek" dedi.

Geri Dön 07 Kasım 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN