Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
13 Mart 2023 Pazartesi

"Eğitim sistemi derin bir krizde"

FDP'li Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger, Alman eğitim sisteminin herkesi etkileyen 'derin bir krizde' olduğunu söyledi.

Federal Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger, okul ve eğitim sisteminde geniş çaplı reform çağrısında bulundu. FDP’li Bakan, Bild am Sonntag’a verdiği demeçte, "Alman eğitim sistemi, hepimizi etkileyen derin bir krizde" ifadelerini kullandı. Stark-Watzinger, dijitalleşme ve eğitime yapılan yatırımlardaki eksikleri tamamlayabilmek için politikacılara işbirliği çağrısında bulundu.

Dijitalleşme sürecinin hızlandırılması ve eğitim sistemine derinlemesine entegre edilmesi gerektiğini belirten Bakan, bunun için hali hazırda 5 milyon avro bütçe ayrıldığını, ancak bürokrasi nedeniyle sürecin çok yavaş ilerlediğini aktardı. 

Bakan, en büyük önceliğin daha fazla kişiyi öğretmenliğe teşvik etmek olduğunu vurguladı, öğretmenlerin daha iyi maaş alması ve daha çok değer görmesi gerektiğini savundu. Bunun için öğretmenlere performansına göre ikramiye verilebileceğini söyleyen Bakan, bu konuda topu eyaletlere attı. 

Politikacılar, eğitim uzmanları ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler, 14 Mart Salı günü bir ‘Eğitim Zirvesi’ için Berlin’de bir araya gelecek. Zirveden sonra, federal, eyalet ve yerel yönetimlerden temsilcilerin yanı sıra eğitim uzmanlarının bulunduğu bir çalışma ekibi kurulması planlanıyor.

Geri Dön 13 Mart 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN