Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Eylül 2023 Pazartesi

Eğitim-öğretim yılı 14 bin 500 öğretmen açığıyla başladı

Bu yıl eğitim-öğretim yılı 14 bin 466 öğretmen açığıyla başladı. Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti 6 bin 715 açık öğretmen pozisyonu ile listenin başında yer alıyor.

Eğitim-öğretim yılı 14 bin 500 öğretmen açığıyla başladı

Verilere göre Almanya’daki öğretmen açığı her geçen gün artıyor. Öğretmenler Birliği bunun nedeninin geçmişteki hatalı kararlar olduğunu söylüyor. 

RND'nin geçtiğimiz ocak ayında yaptığı bir araştırmaya göre bu öğretim yılına 14 bin 466 öğretmen açığı ile başlandı. Bu, açık öğretmen pozisyonunun bir önceki araştırmaya göre 2 bin 125 kişi arttığı anlamına geliyor.  

Verilere göre Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti 6 bin 715 açık öğretmen pozisyonu ile listenin başında yer alıyor. Onu 1.760 boş kadro ile Aşağı Saksonya ve 1.400 öğretmen ihtiyacı ile Berlin takip ediyor. Doğu Almanya’da ise Saksonya’da 1.200 açık kadro bulunuyor. Saksonya’yı 800 boş kadro ile Thüringen takip ediyor. Bavyera ve Saarland'da ise öğretmen açığı bulunmuyor.

Öğretmenler Birliği’nden eleştiri

Alman Öğretmenler Birliği Başkanı Stefan Düll, geçmişte yapılan bir takım hataların bugün öğretmen kadrolarındaki açıklarla sonuçlandığını düşünüyor. Bu hatalar arasında birçok iyi adayın işe alınmaması ve öğretmen ihtiyacının fark edilmesinin ardından bunu gidermek için çok geç harekete geçilmesi bulunuyor. 

Eğitim ve Bilim Birliği ise öğretmen açığını vurgulayarak eyaletlerin ve hükümetin eğitime daha fazla yatırım yapılması çağrısında bulundu. 

Geri Dön 11 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN