Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Eylül 2023 Çarşamba

Eğitim günden güne kötüleşiyor

Alman Ekonomi Enstitüsü (IW) tarafından yapılan son araştırma, Almanya'daki eğitim sisteminin son on yılda önemli ölçüde kötüleştiğini gösteriyor.

"Eğitim Monitörü 2023" adlı araştırmada, öğrenme başarısı, eğitim altyapısı, ve çocuklara sunulan bakım imkanları gibi 13 farklı konu başlığı altında toplam 98 gösterge incelendi. Araştırma sonuçlarına göre, Berlin, Brandenburg ve Bremen eyaletleri eğitimde sınıfta kaldı ve en başarılı eyaletler Saksonya, Bavyera ve Thüringen olarak belirlendi. Özellikle öğrencinin eğitim başarısının gelir durumuna bağlılığının arttığı görüldü.

IW Araştırma Yazarı Prof. Dr. Axel Plünnecke, öğrenci kitlesinin giderek daha heterojen hale geldiğine, evde Almanca konuşulmamasının arttığına ve evde kitap bulunmamasına dikkat çekerek, "Sonuç olarak, göçmen kökenli veya eğitim açısından dezavantajlı ailelerin çocuklarının eğitim seviyelerinde keskin bir düşüş yaşandı" dedi.

INSM Genel Müdürü Thorsten Alsleben ise ilkokul çağındaki çocukların yeterli Almanca konuşamamasının sorun olduğuna vurgu yaparak, eyaletlerin erken çocuk eğitimine daha fazla yatırım yapması gerektiğini ifade etti.

Araştırma, Almanların okul sisteminden memnuniyet düzeyinin tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştığını gösteriyor. Ankete katılanların büyük bir kısmı, korona salgını nedeniyle okul eğitiminin kalitesinin kötüleştiğini ve öğretmen açığının ciddi bir sorun olduğunu düşünüyor.

Geri Dön 06 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN