Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Mayıs 2024 Cuma

Eğitim Bakanı’ndan 'okullarda daha fazla asker' çağrısı

Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger, askerlerin okullara giderek, öğrencilere 'Bundeswehr'in ülke güvenliği için yaptıklarını anlatmasını' istedi.

Eğitim Bakanı’ndan 'okullarda daha fazla asker' çağrısı

Almanya'da zorunlu askerlik üzerine devam eden tartışmaların ortasında, Federal Eğitim Bakanı Bettina Stark-Watzinger, Alman ordusu Bundeswehr'in gençlik görevlilerinin okullarda öğrencilere Bundeswehr'in ülkenin güvenliği için yaptıklarını anlatmaları gerektiğini belirtti.

CDU'dan Schleswig-Holstein Başbakanı Daniel Günther ise, zorunlu askerliğin Almanya'nın savunma konusundaki ciddiyetini Rusya ve diğer ülkelere gösteren bir işaret olacağını ifade etti.

Stark-Watzinger'in bu çağrısı, aslında yeni bir fikir değil; 1958'den bu yana, öğretmenlerin davetiyle Bundeswehr görevlileri, 9'uncu sınıftan 13'üncü sınıfa kadar olan öğrencilere Bundeswehr'in misyonu, görevleri ve dış politika ile güvenlik politikası konularında bilgilendirme yapmak üzere okullara gidiyor.

Geri Dön 10 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN