Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Nisan 2024 Perşembe

Eczaneler alarm veriyor

Almanya'da, geçtiğimiz yılın sonundan beri 142 eczane kapandı. Bu durumun, sağlık hizmetlerinde aksamalara yol açabileceği ifade ediliyor.

Eczaneler alarm veriyor

Almanya'da eczanelerin sayısı ve durumu konusunda endişeler artıyor. Alman Eczacılar Birliği'nin verilerine göre, mart sonu itibarıyla ülkede toplam 17 bin 429 eczane var. Ancak, geçen yılın sonundan bu yana 142 eczane kapandı.

Alman Eczacılar Birliği Başkanı Hans-Peter Hubmann, eczanelerin durumunu 'endişe verici' olarak nitelendirdi ve 2024 yılında 500'den fazla eczanenin kapanabileceğini öngördü. Hubmann, eczane sayısındaki azalmanın, kırsal alanlar ve büyük şehirlerdeki yerleşim bölgeleri dahil olmak üzere sağlık hizmetlerinin kalitesini düşüreceği kanaatinde.

Kuzey Ren Eczacılar Birliği Başkanı Thomas Preis ise, eczanelerin giderek daha meşgul olduğunu ve talebin arttığını ifade etti. RTL'ye verdiği röportajda, yeni uygulamaya konulan e-reçetenin daha fazla sorgulamaya neden olduğunu, ilaç tedarikinde darboğazlar yarattığını ve bürokrasinin azalmadığını dile getirdi. Preis, yıllardır ücret artışı yapılmadığı için eczanelerin karlı bir şekilde işletilmesinin zorlaştığını vurguladı.

Preis, Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach'a seslenerek, yeterli ilaç tedarikinin sağlanmasını, eczanelerin gereksiz görevlerden kurtarılmasını ve ücretlerin düzenlenmesini talep etti. Bu adımların, eczaneleri ekonomik olarak istikrara kavuşturacağını ve hastalarla daha iyi ilgilenebilmelerini sağlayacağını belirtti.

Geri Dön 25 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN