Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
28 Nisan 2023 Cuma

Eczacılar Birliği’nin ‘antibiyotik’ isyanı: Durum felaket!

Almanya’da ilaç sıkıntısı bir kez daha gündeme geldi. Alman Eczacılar Birliği, antibiyotik, ağrı kesici, tansiyon ilacı gibi hayati ilaçlar başta olmak üzere birçok ilaçta tedarik sıkıntısı yaşandığını bildirdi.

Alman Eczacılar Birliği, ilaç sıkıntısı nedeniyle yetkilileri acil önlem almaya çağırdı. Eczacılar, özellikle antibiyotik, ağrı kesici (Parasetamol ya da Ibuprofen gibi), tansiyon ilacı, mide ve kalp ilaçları başta olmak üzere neredeyse bütün ilaçlarda sıkıntı yaşadıklarını belirtti.

“Tam bir felaket”

N-tv’de yer alan habere göre, Eczacılar Birliği Başkanı Hans-Peter Hubmann, "Antibiyotikler hayati ilaçlar. Tedarik durumu şu anda tam bir felaket" dedi. Çocuklara yönelik antibiyotiklerde tedarik darboğazının belirlenmesinde çok geç kalındığını söyleyen Hubmann, "Devlet yetkilileri artık hızlı ve kararlı hareket etmeli, yasal takdir yetkisini kullanmalı" diye konuştu.

 

Geri Dön 28 Nisan 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN