Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Ocak 2023 Salı

Düşen enerji fiyatları kriz öncesinin yanına bile yaklaşamadı

Enerji krizinin ardından fırlayan fiyatlar sert düşüş gösterdi. Fakat fiyatlar hala kriz öncesine göre önemli ölçüde yüksek. 

Verivox karşılaştırma portalı, enerji piyasalarına iyimser ama tedbirli bir havanın hakim olduğunu açıkladı. Toptan doğal gaz ve elektrik fiyatları, 2022'deki seviyelerine göre büyük ölçüde düştü. Önümüzdeki sene teslim edilecek elektriğin fiyatı, mW/s başına eylül ayındaki 500 avrodan 180 avroya düştü. Elektrik fiyatları, krizden önce mW/s başına 35-55 avro bandındaydı. 

Doğal gazda ise birim fiyat 2022'nin yaz aylarında görülen 350 avro bandından 70 avroya kadar düştü. Fiyatlar, yine de 10-25 avro olan kriz öncesi seviyesinden çok uzak.

Tasarrufa devam

Fiyatlar dramatik bir şekilde düşmüş olsa da tedbir ve tasarruf çağrıları sürüyor. Baden-Württemberg'deki elektrik şebekesi şirketi TransnetBW, elektrik tedariğinde sorun yaşanmaması için tüketicilere tasarruf çağrısı yaptı. Şirket, tüketicilerin özellikle pazar akşamları çamaşır makinesi gibi ev aletlerini 17.00 ile 19.00 arasında kullanmamasını istedi.

Geri Dön 17 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN