Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Haziran 2023 Perşembe

Düşen eğitim seviyesine karşı 'cep telefonu yasağı' önerisi

Almanya’da düşen eğitim seviyesine karşılık farklı öneriler geliyor. Çocuk Psikoloğu Dr. Arnd Stein, eğitim seviyesindeki kötüleşmenin önüne geçebilmek adına, ilkokul öğrencilerine ve gençlere ‘cep telefonu yasağı’ konulmasını savundu.

Bild’e konuşan Stein, cep telefonunun omurga yapısından, günlük rutine kadar öğrencilerin hayatını belirlediğini söyleyerek “Cep telefonu olmadan öğrencilerin dikkati evde daha az dağılır. Ev ödevlerine, okumaya, yazmaya, aritmetiklere daha iyi konsantre olabilirler” diye konuştu.

Dördüncü sınıfa giden öğrencilerin yüzde 25'i okuma öğrenemiyor

Uluslararası İlkokul Okuma Araştırması’nın (IGLU 2021) son raporuna göre, Almanya’da ilkokul dördüncü sınıfa giden her 4 öğrenciden 1’inin okuma öğrenemediği, eğitim sisteminin 20 yıldır giderek kötüleştiği tespit edilmişti. Rapora atıfta bulunan Stein şöyle dedi:

Okuma yazma bilmeyen dördüncü sınıf öğrencisi cep telefonu kullanmasına izin verilmemeli. Eğer, çocuğunuz okuyamıyorsa, telefonunu onlardan almalısınız.

CDU'lu siyasetçi: Öneri mantıksız ve gerçekçi değil

CDU’lu Eğitim Uzmanı Thomas Jarzombek ise Stein’ın bu önerisini ‘mantıksız’ buldu. CDU’lu isim, “Cep telefonu yasağı gibi gerçekçi olmayan tavsiyeler yerine; ebeveynlere şunun söylenmesi gerekir: Çocuğunuzun yazım sorunları varsa, onun için bir eğitim uygulaması yükleyin ve oyunları ve Tiktok'u azaltın” dedi.

Geri Dön 01 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN