Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Nisan 2024 Cumartesi

Dünyanın en sevilmeyen politikacısı Scholz

 Almanya Başbakanı Olaf Scholz 'dünyada en sevilmeyen politikacı' olarak sıralamada Batılı liderleri geride bırakarak ilk sıraya yerleşti.

Amerikan Morning Consult'un yaptığı bir araştırmada, Almanya Başbakanı Olaf Scholz 'dünyada en sevilmeyen politikacı' olarak sıralamada Batılı liderleri geride bırakarak ilk sıraya yerleşti. New York Times'ın haberine göre, ankete katılanların yüzde 73'ü Başbakan Scholz'dan memnun olmadığını ifade etti. Scholz'u sırasıyla, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron (yüzde 71), Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol yüzde 70) ve Japonya Başbakanı Fumio Kishida (yüzde 70) izledi.

Listede İngiltere Başbakanı Rishi Sunak yüzde 66, Kanada Başbakanı Justin Trudeau yüzde 59 ve ABD Başkanı Joe Biden yüzde 54 ile yer aldı. 'En sevilmeyen politikacılar' arasında, yüzde 46 ile Belçika Başbakanı Alexander De Croo 'en çok sevilen politikacı' oldu. Bu memnuniyetsizliğin ana sebebi olarak, Rusya-Ukrayna savaşının neden olduğu enflasyon ve fiyat artışları gösteriliyor. Almanya'da Tüketici Danışma Merkezi verilerine göre, gıda fiyatları Haziran 2021'den Şubat 2024'e kadar ortalama yüzde 29 artış gösterdi.

Scholz, Almanya içinde de "en sevilmeyen politikacı" olarak nitelendirildi. ARD'nin Deutschlandtrend anketine göre, Scholz'un çalışmalarından memnun olanların oranı yalnızca yüzde 20 olarak kaydedildi. Almanya'da yapılan anketlerde uzun süredir en sevilen siyasetçi ise Federal Savunma Bakanı Boris Pistorius (SPD) oldu.

Geri Dön 06 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN