Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Temmuz 2023 Çarşamba

Dünya Meteoroloji Örgütü rekor sıcaklara karşı uyardı

Dünya Meteoroloji Örgütü, aşırı sıcaklara karşı hazırlıklı olunması gerektiğini söyledi. Yapılan açıklamada, bu yaz rekor sıcaklıkların görülebileceği belirtildi.

Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO), aşırı sıcak hava dalgalarına karşı hazırlıklı olmamız gerektiğini belirtti. WMO'nun Kıdemli Hava Sıcaklığı Uzmanı John Nairn, geçtiğimiz yaz Avrupa'da meydana gelen aşırı sıcaklar nedeniyle 60 bin kişinin daha fazla hayatını kaybettiğini ortaya koyan bir çalışmanın olduğunu ifade etti ve hükûmetlerin bu konuda oldukça dikkatli olması gerektiğini vurguladı. Nairn, "Dünya, daha şiddetli sıcaklık dalgalarına karşı hazırlıklı olmalı" dedi.

Rekor sıcaklar gelebilir

WMO, yaşanan sıcak hava dalgası sonucunda bazı ülkelerde ulusal sıcaklık rekorlarının kırılabileceğini bildirdi. WMO'nun yazılı açıklamasında, yoğun sıcak hava dalgalarının ABD'nin güneyini, Akdeniz'i, Kuzey Afrika'yı, Orta Doğu'yu ve bazı Asya ülkelerini etkilediği ve WMO'nun olası yeni sıcaklık rekorlarını inceleyeceği belirtildi.

Açıklamada, devam eden sıcak hava etkisiyle ulusal meteorolojik ve hidrolojik servislerinin bir dizi günlük sıcaklık rekoru kaydettiği ifade edildi. Ulusal sıcaklık rekorlarının bazı ülkelerde kırılabileceği ve bunların WMO'nun Küresel İklim Durumu raporunda da yer alacağı vurgulandı.

Geri Dön 19 Temmuz 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN