Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Ekim 2022 Cuma

Dolandırıcılık uyarısı

Enerji yardımlarıyla birlikte dolandırıcılık olaylarının da yeniden artabileceği tahmin ediliyor. 

Pandemiyle mücadele kapsamında hayata geçirilen ücretsiz korona testleri birçok dolandırıcı tarafından suistimal edildi. Başkentte 20 binin üzerinde polis soruşturması başlatıldı. Ancak senato bile henüz hasarın boyutlarıyla ilgili net bir rakam veremiyor. 

Berliner Zeitung’un haberine göre, 4 ay önce, Berlin savcılığı, korona yardımlarının ödenmesiyle ilgili olarak Berlin Yatırım Bankası (IBB) yönetim kuruluna yönelik soruşturmalarını durdurdu. Bankanın, yaklaşık 424 bin kişiye 6,7 milyar avro ödeme yaptığı açıklanmıştı. 

Enerji yardımlarıyla birlikte dolandırıcılık olaylarının da yeniden artabileceği tahmin ediliyor. Güvenlik güçleri ve hukukçular henüz yardımlarla ilgili uygulamaların netleşmediğini ve dolayısıyla dolandırıcılık olaylarına nasıl önlemler alınacağının belirsiz olduğunu söylüyor. Ancak buna rağmen SPD, Sol Parti ve Yeşiller enerji yardımlarının hızlı ve bürokrasisiz olması gerektiğini savunuyor.

Geri Dön 14 Ekim 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN