Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
18 Mart 2023 Cumartesi

Doktorlardan hastalarına kenevir dönemi

Federal Ortak Komite, ev doktorlarının tıbbi amaçla kullanılan esrarı reçete etmeye devam edebileceğini açıkladı. Ayrıca kurutulmuş kenevir de özel bir reçeteyle yazılabilecek.

Yasal sağlık sigortası şirketleri tarafından kurulan Federal Ortak Komite Başkanı Josef Hecken, yeni düzenlemelere göre, doktorların öncelikli olarak kenevir bazlı ilaçları yazabileceğini duyurdu. Ayrıca kurutulmuş kenevirin yalnızca özel bir reçete ve sağlık sigortalarına sunulacak haklı bir gerekçeyle reçete edilebileceği ifade edildi. 

Ek olarak tedavisi olmayan hastalıkları olan palyatif bakım alanlar için tıbbi kenevirin reçete edilmesi durumunda, sağlık sigortası şirketlerinden onay alınması gerekmeyecek. 

"Hastalar mağdur edilmeyecek"

Alman Pratisyen Hekimler Derneği Başkanı Markus Beier, RND’ye verdiği demeçte, “Tıbbi kenevire ihtiyacı olan hastalar, mağdur edilmeyeceği için mutluyum” dedi. 

Geri Dön 18 Mart 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN