Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Eylül 2022 Salı

Doğalgaza bir yılda üçüncü zam

Almanya’da 500 binin üzerinde müşterisi olan enerji şirketi GASAG, doğalgaz fiyatlarına bir zam daha yapacak. Son zamla birlikte bir yılda doğalgaza üçüncü kez zam gelecek.

Bu yıl içerisinde üçüncü kez zam yapmaya hazırlanan şirket yönetimi, yıl sonuna kadar fiyatlarında değişiklik olmayacağını bildirdi. Şirket, bu yıl fiyatlarını ocak ayında yüzde 16, mayıs ayında ise yüzde 26 artırmıştı. 

Temel fiyatlar 9,52 ila 24,99 avro arasında sabit kalırken, 1 kilovatsaat doğalgaz ortalama 3 sent olacak. Yıllık gaz tüketimi 15 bin kilovatsaat olan 110 m² bir dairenin enerji masrafları son zamlarla birlikte, kasım ayından itibaren aylık 171 avdan 260 avroya yükselecek.

Şirket, zamlara gerekçe olarak ise doğalgaz vergilerini işaret etti. Ayrıca dağıtım ve tedarik fiyatlarının artmasının da doğalgaz ücretlerinin yükselmesine sebep olduğu belirtildi.

Geri Dön 20 Eylül 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN