Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Ekim 2022 Salı

Doğalgaz tavan fiyat uygulaması erkene alınabilir

Almanya’da hükûmet, mart ayından itibaren yürürlüğe girmesi planlanan doğalgazda tavan fiyat uygulamasının öne çekilmesini değerlendiriyor.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, olası bir başlangıç ​​tarihi olarak 1 Ocak'ı değerlendeceklerini belirtti. Scholz, ”Bu ancak Almanya'da güçlerimizi birleştirirsek başarılı olacak” dedi ve bu konuda önce enerji tedarikçilerine danışmak istediğini söyledi. Şansölye, vatandaşlara ve şirketlere yüksek enerji fiyatlarına karşı desteklemek için ellerinden ne geliyorsa yapacaklarının sözünü verdi.

Bavyera Zanaatkar Odası Başkanı Franz Xaver Peteranderl da daha önce 1 Ocak'ta tavan fiyatı uygulanmaya başlanması çağrısında bulunmuştu. 

Eyaletler de tavan fiyat uygulamasının 1 Ocak’tan itibaren başlatılması için hükûmete bastırıyor. Doğalgazda tavan fiyat uygulaması, 200 milyar avroya mal olan destek paketinin bir parçası.

Tepkiler

CDU’lu Jens Spahn da katıldığı ARD yayınında, “Mart ayına kadar gelmeyen bir kış yardımının çok anlamsız olduğunu" söyledi ve tek seferlik ödemenin yeterli olmadığını belirtti.

Alman Zanaatlar ve Esnaf Birliği Başkanı Hans Peter Wollseifer de, Neue Osnabrücker Zeitung’a verdiği demeçte, doğalgazda tavan uygulamasını iyi ancak ‘çok yetersiz ve çok geç’ olduğunu söyledi. Wollseifer, “Gerçek bir desteğe ihtiyacımız var. Önerimiz, ocak ve şubat ayları için elektrik ve gaz taksitlerinin yarısının devlete ödemesidir” dedi.

Wollseifer, NOZ’e yaptığı açıklamada, enerji yardımları yetersiz ve çok geç açıklamasında bulundu Wollseifer şöyle devam etti:

Hükûmetin, ocak ve şubat ayları için son bir destek köprüsü kurması gerekiyor. Devleti, bu en zorlu iki ayda, elektrik ve doğal gaz faturalarının yarısını ödemeye çağırıyoruz. Fırın, kasap ve bira imalathanelerinin devlet desteği olmadan, dış şoklarla mücadele edecek gücü kalmadı.

CDU Başkanı Friedrich Merz, “Devlet desteğinin mümkün olan en kısa sürede yapılması gerek. Kış lastiklerini, gelecek yılın ilkbaharında değil ekim ayında takmanız gerekiyor” demişti. 

Geri Dön 25 Ekim 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN