Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
15 Aralık 2022 Perşembe

Doğalgaz tasarrufu çağrısı: 2023-2024 daha kritik olacak

Rusya-Ukrayna savaşının ardından Avrupa’da doğalgaz krizi yaşanıyor. Almanya’da uzmanlar 2023-2024 yıllarının daha kritik olacağını belirterek tasarruf çağrısı yaptı.

Doğalgaz tasarrufu çağrısı: 2023-2024 daha kritik olacak

Köln Ekonomi Enstitüsü, halka doğalgazı idareli kullanma çağrısı yaptı. Konuya ilişkin Deutschlandfunk’a konuşan Ekonomist Schafer soğuğa rağmen insanların önceki yıla nazaran daha az ısındığını söyledi. Bunun devam etmesi gerektiğini belirten Schafer, “Depolar kışın tamamen boşaltılmamalı. 2023-2024 daha kritik olacak” dedi.

Hâlihazırda depolarda Rusya’dan alınan doğalgaz var. Alternatifler hazırlanıyor ancak bunun seneye yetişip yetişmeyeceği bilinmiyor. Enerji Tasarrufu Girişimi bununla ilgili üç farklı senaryo hazırladı. Eğer 2010 yılındaki gibi ocak ayında -4,6 derece görülürse rezervler şubat ayında tamamen bitebilir. 2016 yılındaki gibi 0 derece olursa mart ayında bile depoların yarısı dolu olacak. Eğer hava sıcaklıkları 2020 yılındaki gibi mevsim normallerinin üzerinde seyrederse doluluk oranı yüzde 80 olacak.

Geri Dön 15 Aralık 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN