Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Kasım 2022 Cumartesi

Doğalgaz faturası eylül ayına göre ödenecek

Almanya’da devlet, aralık ayında doğalgaz faturalarının bir kısmını üstlenecek. Ancak bu, eylül ayındaki tüketim kadarını kapsıyor.

Doğalgazda fiyat freni mart ayında başlayacak. Ancak bunun çok geç olacağı tartışmaları üzerine hükûmet aralık ayı faturalarının devlet tarafından karşılanmasına karar verdi. Geçtiğimiz haftalarda Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Şansölye Olaf Scholz, “Gaz müşterilerinin Aralık ayında ödeme yapmaları gerekmeyecek. Bunun masraflarını hükümet üstlenecek” demişti.

Ancak durum tam olarak böyle değil…

Bu uygulamadan yıllık tüketimi 1,5 milyon kilovatsaate kadar olan haneler ile küçük ve orta boy işletmeler yararlanabilecek. Fakat bu kriterlere uyanların da faturalarının tamamı karşılanmayacak. Eylül ayındaki tüketim baz alınacak. Yani eylül ayında ne kadar doğalgaz tükettiyseniz, aralık ayında o kadar indirim alacaksınız.

Geri Dön 12 Kasım 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN