Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Kasım 2022 Çarşamba

Doğalgaz depoları tamamen doldu

Almanya’da doğalgaz tesislerindeki doluluk oranı yüzde 100’e ulaştı. Ancak yine de tasarrufa devam edilmesi gerekiyor.

Doğalgaz depoları tamamen doldu

Federal Ağ Ajansı'nın verilerine göre Almanya'daki doğal gaz depolama tesislerinin doluluk oranı bugün itibarıyla yüzde 100'e ulaştı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Federal Ağ Ajansı Başkanı Klaus Müller, depolardaki doluluk oranını ‘güvenli bir seviye’ olarak değerlendirdi. Müller depolar dolu olsa dahi imkanlar dahilinde depolamaya devam edeceklerini duyurdu.

Öte yandan kışın havalar soğuduğu zaman doğalgaz tüketiminin artacağına dikkat çeken uzmanlar, tasarrufa devam edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Yapılan açıklamada 1 Şubat itibarıyla depoların en az yüzde 40 dolu olması gerektiği belirtildi. Almanya’da kasım ayı ortalama sıcaklık 11,3 derece olarak kayıtlara geçerken, hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi sayesinde doğalgaza talep azaldı. Almanya Gaz Depolama Girişimi verilerine göre, Almanya'da 25 şirket tarafından işletilen 47 yer altı gaz depolama tesisi bulunuyor. Bu tesislerin toplam kapasitesi yaklaşık 23 milyar metreküp.

Geri Dön 16 Kasım 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN