Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
06 Mayıs 2023 Cumartesi

Doğal gaz tüketimi azaldı

Almanya’da 2022 yılının ikinci yarısında doğal gaz tüketimi dörtte bir oranında düşüş gösterdi.

Hertie Okulu Sürdürülebilirlik Merkezi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Almanya’da geçtiğimiz yılın ikinci yarısında; hanelerde, sanayide ve enerji santrallerinde doğal gaz tüketimi dörtte bir oranında düştü. 

“Sebep sadece hava durumu ve savaş değil”

Uzmanlar tüketimdeki düşüşün 2021’in eylül ayında başladığını kaydederek tamamen hava durumu ve Ukrayna savaşı ile ilgili olmadığını kaydetti. En yüksek tasarruf oranları endüstride yüzde 27 ile 2022 yılı ekim ayında, hanelerde ise eksi yüzde 28 ile geçtiğimiz yıl eylül ayında gerçekleşti. 

Araştırma bulgularına göre enerji fiyatlarındaki fahiş artış hem vatandaşı hem de işletmeleri tasarrufa zorladı. 

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından başlayan enerji krizinde Federal hükûmet yüzde 20, Avrupa Birliği Komisyonu ise yüzde 15 tasarruf hedefi belirlemişti. 

Geri Dön 06 Mayıs 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN