Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
08 Kasım 2023 Çarşamba

Doğal gaz depoları tıka basa dolu: Rusya'nın enerji geliri azaldı

Almanya'da doğal gaz depolama tesislerinde doluluk oranı, 5 Kasım itibarıyla yüzde 100,3 seviyesine ulaştı. Aşırı soğuklarda bile gaz sıkıntısı beklenmiyor.

Federal Ağ Ajansı Başkanı Klaus Müller, "Bu iyi haber. Kışa geçen yıla göre çok daha iyi hazırlanıyoruz. Ancak net bir şey söylemek için henüz çok erken" dedi. Müller, yine de tasarruf çağrısında bulundu ve "Gaz tasarrufu, paradan da tasarruf etmek demek. Ortalama bir hane, dikkatli gaz tüketimi sayesinde geçen yıl yaklaşık 440 avro tasarruf etti" dedi.

Rusya'nın enerji geliri yüzde 26,3 azaldı

Öte yandan, Rusya'nın petrol ve doğal gaz gelirleri, Ukrayna savaşının ardından önemli oranda azaldı. Rusya Maliye Bakanlığı'nın verilerine göre, Rusya'nın petrol ve doğal gaz gelirleri 2022'nin ocak-ekim döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 26,3 azalarak 7,2 trilyon rubleye geriledi.

Batı ülkeleri, Rusya'dan petrol ve doğal gaz ithalatını savaşın ardından önemli oranda azaltmıştı. Bu durum, Rusya'nın enerji gelirlerini olumsuz etkiledi.

Geri Dön 08 Kasım 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN