Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Mayıs 2024 Perşembe

Doğal afetler sigorta şirketlerini vurdu

Almanya'da geçtiğimiz sene yaşanan fırtına, sel ve dolu gibi doğal afetler, sigorta şirketlerine büyük maliyetler getirdi. 

Doğal afetler sigorta şirketlerini vurdu

Alman Sigorta Birliği (GDV), geçen yıl fırtına, dolu ve şiddetli yağmura bağlı sigortalı hasarın yaklaşık 5,7 milyar avro olduğunu açıkladı. GDV'ye göre, 2023 yılı doğal afet bilançosu beklenenden 800 milyon avro fazla oldu.

Bir önceki yıla göre 1,7 milyar avro daha fazla hasara neden olan doğal afetlerden en çok Bavyera ve Hesse etkilendi. Bavyera, 2 milyar avroyu aşan zararla ilk sırada yer alırken, Hessen yaklaşık 890 milyon avro zararla ikinci oldu.

GDV Genel Müdürü Jörg Asmussen, "Bunun başlıca nedeni motorlu taşıtlarda meydana gelen 2 milyar avroluk ciddi ve pahalı dolu hasarıdır" dedi. Maliyetlerin yüksek olmasının nedenleri arasında yedek parça fiyatlarındaki artış ve atölye ücretlerinin yüksekliği yer aldı. Kasko sigortalarında ortalama fırtına ve dolu hasarı 4 bin 100 avroya yükseldi.

GDV verilerine göre, bir önceki rekor 13,9 milyar avro ile 2021'de kaydedilmişti.

Sigorta endüstrisi, eyaletleri doğal afetlere karşı koruma sağlamak için önleyici tedbirler almaya çağırdı. Asmussen, "Zorunlu sigorta tek başına çözüm değildir; ne ev sahiplerine ne de eyaletlere ve belediyelere. Birinci öncelik, iklime uygun planlama, inşaat ve yenileme olmalıdır. Aksi takdirde gelecekteki sel felaketlerinde milyarlarca avroluk hasara hazırlıklı olmalıyız" dedi.

Geri Dön 30 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN