Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Şubat 2023 Cuma

Dizel ve mazot fiyatları yeniden artabilir

Avrupa Birliği, Rusya’ya yönelik üçüncü ambargo paketini geçtiğimiz hafta sonu itibarıyla hayata geçirdi. Dizel ve mazota yönelik başlatılan ambargolar sonrasında fiyatların yeniden artması bekleniyor.

Tagesschau’ya konuyu değerlendiren Commerzbank Emtia Uzmanı Carsten Fritsch, “Söz konusu kaynaklar, Rusya yerine Asya, Amerika ve Arap ülkelerinden ithal edilmeye başlanacak. Avrupa’ya nakliye süreleri uzayacak, tanker kapasiteleri artırılmak zorunda kalacak.Fiyatlarının artması kaçınılmaz.”yorumunda bulundu. 

Fritsch, tedbir almakta geç kalındığını savundu, “Petrol ambargosunun ardından gerekli önlemleri almak için 8 aylık bir süre vardı. Ancak kimse üzerine düşeni yapmadı” ifadelerini kullandı. 

Uluslararası Enerji Ajansı’nın yayımladığı aylık petrol raporuna göre, AB aralık ayında Rusya’dan günde 700 bin varilden fazla mazot ithal etti. Söz konusu rakam, Mart 2021'den bu yana yapılan, en yüksek ithalat rakamı olarak kayıtlara geçti.

Geri Dön 10 Şubat 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN