Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
07 Ekim 2023 Cumartesi

Dizel fiyatları benzini aştı

Almanya'da dizel fiyatı, benzin fiyatını geride bıraktı. Benzin fiyatı 2,1 sent düşerken, dizel fiyatı 1,3 sent arttı.

Almanya'da benzin ve dizel fiyatları hakkında Alman Otomobil Kulübü ADAC tarafından paylaşılan verilere göre, bir litre süper E10 benzin ortalama 1.854 avroya (bir hafta öncesine göre 2,1 sent daha ucuz) satılıyor. Bir litre dizel fiyatı ise 1,3 sent artarak 1,86 avroya yükseldi.

ADAC, benzin fiyatlarının hala yüksek olduğunu vurgulayarak, bunun nedeninin Rusya'dan yapılan dizel ihracatının azalması ve Asya'dan özellikle Çin'den dizel talebinin artması olduğunu belirtti. Ayrıca, Suudi Arabistan ve Rusya'nın fiyatları yükseltmek için petrol üretimini düşük tuttuğu ifade edilirken, Almanya'nın dizel konusunda ithalata daha bağımlı olduğu ifade edildi.

ADAC, tasarruf yapmak isteyen müşterilere, yakıt fiyatlarının sabah saatlerinde en yüksek olduğunu hatırlatarak, fiyat karşılaştırması yaparak araçlarını saat 20-22 arasında doldurmalarını tavsiye etti.

Almanlar benzini Polonya'dan alıyor

Almanya'nın Polonya sınırındaki Brandenburg eyaletinde yaşayanlar, daha ucuz benzin ve dizel fiyatlarının olduğu Polonya'ya araçlarının depolarını doldurmaya gitmeye başladı. İki ülke arasındaki fiyat farkları 60 kuruşa kadar çıkıyor. Polonyalı petrol şirketi Orlen, benzin ve dizel yakıt fiyatlarını litre başına 5,99 zlotiye indirdi, bu da Almanya'daki fiyattan önemli ölçüde daha düşük bir miktardır.

Polonya'daki parlamento seçimlerinden önce, muhalefet, Orlen'in yapay olarak düşük benzin fiyatlarıyla ulusal hükümetin seçim kampanyasına destek vermekle suçlamıştı. Polonya devleti Orlen'de yüzde 27,5 hisseye sahiptir ve şirketin CEO'su Daniel Obajtek iktidardaki PiS partisinin bir üyesidir. Orlen, ülkedeki fiyatlandırmayı yüzde 65 ila 70 arasındaki pazar payıyla belirlemektedir.

Geri Dön 07 Ekim 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN