Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Mart 2024 Çarşamba

Dışişleri'nden Rusya uyarısı: Ülkeyi acilen terk edin

Almanya Dışişleri Bakanlığı, Rusya'ya seyahat etmemeleri konusunda Alman vatandaşlarına ve özellikle Alman-Rus çifte vatandaşlara acil kodlu uyarıda bulundu.

Seyahat uyarısında, Alman-Rus çifte vatandaşlarına da dahil olmak üzere, zorunlu olmayan seyahatlerin ertelenmesi ve Rusya'da zorunlu bir varlık gerektirmeyen durumlarda ülkeden ayrılma tavsiyesinde bulunuldu. Özellikle 'askeri üsler ve savunma sanayii lokasyonlarının yakınında durmaktan kaçınılması', kimlik belgelerinin sürekli yanında bulundurulması ve Federal Dışişleri Bakanlığı'nın krize hazırlık listesine kayıt olunması önerildi.

Alınan bu önlem, Rusya'da gerçekleşebilecek izinsiz miting ve gösterilerle ilgili güvenlik güçlerinin müdahalelerinin şiddet içerebileceği endişesine dayanıyor. Almanya, Rusya-Ukrayna savaşının başlamasının ardından, özellikle Ukrayna sınırındaki belirli Rus idari bölgelerine seyahat uyarıları yayımlamıştı. Aleksey Navalny'nin cezaevindeki ölümünün ardından yapılan anma törenlerinde tutuklamaların yaşanması da bu uyarının zamanlamasında etkili oldu. Bu kez, diğer uyarılardan farklı olarak, ilk defa 'acil' ifadesi kullanıldı.

Almanya'nın yanı sıra ABD, İngiltere, İsveç, Letonya, Çekya, Kanada ve Güney Kore gibi ülkeler de Rusya'daki durumla ilgili benzer seyahat uyarılarında bulundu, bu da uluslararası alanda giderek artan bir endişenin göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Geri Dön 13 Mart 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN